Με επιτυχία διεξήχθη την Κυριακή 1 Απριλίου 2012 ο Μαραθώνιος της Μεσσήνης που παράλληλα φιλοξένησε και αγώνας 10χλμ και 3χλμ με τη συμμετοχή συνολικά περισσότερων από 500 αθλητών.

Μεγάλος νικητής στον Μαραθώνιο ήταν ο Μιχάλης Καλομοίρης με χρόνο 2:39:24. Δεύτερος ήταν ο Τανούς Αμπντάλα με 2:48:40 και τρίτος ο Αντώνης Κατσίκης με 2:53:57. Στις γυναίκες νικήτρια ήταν η Γεωργία Πουλοπούλου με 3:20:14, δεύτερη η Σάντρα Κατράνη με 1:58:33 και τρίτη η Όλγα Μπεκιάρη με 4:40:50.

Στα 10χλμ νικητής ήταν ο Virgile Borderies με 0:37:08, δεύτερος ο Στέφανος Σερεμέτης με 38:25 και τρίτος ο Πέτρος Μπουραζάνης με 38:59. Πρώτη γυναίκα ήταν η Ελίνα Μακρίδη με 49:29.

Το σύλλογο μας εκπροσώπησαν στο Μαραθώνιο ο Νίκος Αργυρός που με 2:59:54 ήρθε 6ος στη Γενική Κατάταξη και Παναγιώτης Γεωργικόπουλος που με 3:50:30 πήρε την 100η θέση σε σύνολο 212 τερματισάντων.

Στα 10Κμ το σύλλογό μας εκπροσώπησε ο Σωτήρης Κωσταρέλος που με 0:45:57 τερμάτισε στην πολύ καλή 26 θέση σε σύνολο 181 τερματισάντων.

Δείτε τα αποτελέσματα του Μαραθωνίου Μεσσήνης και του αγώνα 10Κμ του 2012.